یلدا با ما و تخفیف های کهکشانی ما
۱۲:۰۰- ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
کهکشان به مناسبت شب یلدا و در پیش بودن سال نو میلادی، از 27 آذر تا 10 دی ماه تخفیف ويژه تا بیست درصدی هدیه میدهد.

به گزارش روابط عمومی کهکشان،ایرانیان باستان به اهمیت شادی در زندگی آگاه بودند و به همین دلیل، مناسبت‌های بسیاری را برای جشن و شادی کردن برگزیده‌اند ازجمله  شب یلدا یا شب چلّه که یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است.
در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند که همزمان با شب انقلاب زمستانی است.
 به علت دقت گاه شماری ایرانی و انطباق کامل آن با تقویم طبیعی، همواره و در همه سال‌ها، انقلاب زمستانی برابر با شامگاه سی‌ام آذر و بامداد یکم دی‌ است.

واژه «یلدا» به معنای «زایش زادروز» و تولد است. ایرانیان باستان با این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می‌شوند و تابش نور ایزدی افزونی می‌یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می‌خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می‌کردند و از این رو به دهمین ماه سال دی (به معنای روز) می‌گفتند که ماه تولد خورشید بود.
از آن جا که خرم روز، نخستین روز دی ماه، بلندترین شب سال را پشت سر دارد، از پس بلندترین شب سال که یلدا نامیده می‌شود خورشید از نو زاده می‌شود و طبیعت دوباره آهنگ زندگی ساز می‌کند و خرمی‌ جهان را فرا می‌گیرد و این اعتقاد پدید آمد که نور و روشنایی و تابش خورشید، نماد نیک و موافق بوده و با تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش‌اند.

 آیین شب یلدا یا شب چله، با خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه‌های گوناگون همراه است که همه جنبهٔ نمادین دارند و نشانهٔ برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند.
همچنین انار و هندوانه با رنگ سرخشان نمایندگانی از خورشید در شب به‌شمار می‌روند.

علاوه بر شب یلدا، آغاز سال نوی میلادی نیز در پیش است ومسیحیان، با تفاوت‌هایی، زادروز مسیح را در یكی از روزهای نزدیك به انقلاب زمستانی می‌دانند و همچنین جشن سال نو و كریسمس را همچون تقویم كهن سیستانی در همین هنگام برگزار می‌كنند.

 کهکشان نیز به مناسبت این سنت دیرینه و غنی و آغاز سالی دیگر از تقویم میلادی به دنبال آن، تخفیف کم نظیری را از 27 آذر تا 10 دی به عنوان هدیه این جشن زیبا و سال جدید در نظر گرفته است.
 با ثبت نام در دوره های کهکشان در این روزهای استثنایی، تا بیست درصد تخفیف دریافت نموده و آغازی دوباره را در زندگی حرفه ای خود تجربه نمایید.

کهکشان این بلندترین شب سال را پیشاپیش به یکایک ایرانیان تبریک میگوید و آرزوی بهترینها را برایتان دارد.


تماس با ما
ثبت نام
تقویم دوره های آموزشی


منبع خبر : کهکشان نور
دیدگاه - Microsoft دیدگاه های خبر
از سرکار خانم آریا بابت زحمات و همکاری بی دریغ در راستای ایجاد شرایط ثبت نام کمال سپاس و قدردانی را دارم. ضمنا از استاد گرامی آقای علیزاده بخاطر آموزش های مفیدشان بسیار ممنونم. از تمامی پرسنل و کادر اداری نیز به دلیل همکاری و پاسخ گویشان سپاسگزارم.
شاهین فیضی
دانش پژوه
  • درج آگهی
  • افزودن شغل
  • ثبت نهایی
درج آگهی
مشخصات آگهی مورد نظر خود را وارد نمایید.
لیست شغل ها
ثبت نهایی
بعد از ثبت آگهی، ایمیلی حاوی لینک فعال سازی و اطلاعات کاربری شما
به پست الکترونیک وارد شده ارسال خواهد شد.
کارشناسان ما بعد از بررسی، آگهی شما را تایید کرده
و در سایت کهکشان نمایش داده خواهد شد
  • مشخصات فردی
  • مهارت ها
  • سوابق کاری
  • ثبت رزومه
مشخصات فردی
مشخصات فردی و رمز عبور خود را وارد نمایید.
لیست مهارت ها
با کلیک بر روی دکمه "+" مهارتهای خود را وارد نمایید.
سوابق کاری
سوابق کاری و حرفه ای خود را وارد کنید.
ثبت رزومه
برای استفاده از امکانات سایت، بعد از وارد کردن رمز عبور
بر روی دکمه ی ثبت رزومه کلیک کنید تا ایمیلی حاوی لینک فعالسازی
به پست الکترونیک وارد شده ارسال گردد، بعد از کلیک بر روی لینک فعال سازی
حساب شما فعال شده و می توانید از امکانات سایت بهره مند شوید.
WhatsApp chat مکالمه از طریق WhatsApp